
‘Cuzco is dé vegan hotspot van Peru,’ hadden meerdere mensen mij verteld. Dus toen ik na een weekje Lima naar dit prachtige bergstadje (op 3.300 meter hoogte!) ging, begon ik al fanatiek met het verzamelen van tips voor vegan hotspots. En zie hier: de beste 5 vegan restaurants van Cuzco, van lunchtentjes tot dinerplekken. Geniet ervan!

Inhoud
Een beetje achtergrondinformatie over Cuzco
Cuzco ligt in het zuiden van Peru en is makkelijk te bereiken met een bus of vlucht vanaf Lima. Het was ooit de hoofdstad van het Incarijk en wordt beschouwd als de historische schatkamer van het land. De stad staat bekend om zijn goed bewaarde koloniale architectuur, indrukwekkende Inca-ruïnes zoals Sacsayhuamán en als toegangspoort tot Machu Picchu (waarover later meer!). Met zijn geplaveide straten, kleurrijke markten en levendige pleinen ademt Cuzco een unieke mix van Inca- en Spaanse invloeden. Het is een populaire bestemming voor reizigers die de Heilige Vallei en de mysterieuze Inca-tradities willen verkennen (done that, zeker aan te raden). Vandaag de dag is Cuzco een bruisende stad vol cultuur, festivals en gastronomie, waar geschiedenis en moderniteit samenkomen. En dus ook: vegan broedplaats!
PS Cuzco is heel vegan friendly, maar is de rest van Peru dat ook? Hoe overleef je als vegan in een land als Peru? Lees mijn blog:
Peru als vegan.




Vegan Temple
Niet zomaar een restaurantje, maar een plek om te verbinden, mét een verhaal. Je wordt er uitgenodigd om echt even tot rust te komen en te verbinden met jezelf en anderen. Zo zijn de tafeltjes laag en word je geacht om je schoenen uit te doen. Er is ook een winkeltje met allerlei spirituele producten en etensmiddelen, zoals vitaminen, olie en deodorant.
Alle gerechten op de kaart zijn perfect in balans: gezond, maar veel meer dan salade. Simpele gerechten, maar toch heel smaakvol. Ik had nog best wel last van hoogteziekte en daarom werd aangeraden dat ik niet te zwaar ging eten. Ik koos daarom voor een sapje met wortel en gember om mijn maag wat te kalmeren. Bij andere mensen had ik al gezien dat de porties best groot waren, dus ging ik alleen voor een hoofdgerecht. Ik koos voor de stir fry met rijst. Zoals ik al zei: geen complex gerecht, maar toch 1816235x zo lekker als mijn eigen stir fry’s. Dat ik me helemaal zen voelde in dit fijne restaurant, heeft daar zeker aan bijgedragen.
https://www.instagram.com/thevegantemplecusco


The Green Point
Zo ongeveer iedereen die ik sprak, raadde The Green Point aan. En ik snap waarom. Wát een plek! Je voelt je direct thuis in de grote overdekte tuin, compleet met fonteintje en heel veel planten. Overigens is er ook nog een groot stuk indoor restaurant, maar ik voelde me hier buiten meer thuis.
Om heel eerlijk te zijn wilde ik het hele menu wel bestellen. Zo was de geroosterde tomaat een kanshebber, maar heb ik ook zeker getwijfeld over de vegan ceviche (klassiek een visgerecht). Omdat ik de dag hiervoor nogal lang in de salsa club was gebleven (overigens ook zeker aan aanrader om te doen in Cuzco!), had ik behoefte aan iets wat niet te zwaar zou zijn op mijn maag.
Uiteindelijk ben ik gevallen voor de ‘hash brown’. Die is moeilijk te herkennen op de foto, want er liggen zó veel toppings op, haha. Avocado, een heerlijke umami-vibe saus, eetbare bloemen… hmmm! Dit ging voor mij gepaard met homemade ginger-lime kombucha. Op de foto zie je misschien niet hoe gigantisch groot die is, maar ik kreeg hem niet eens op en zelfs toen paste het niet in mijn 700ml flesje.
https://greenpointcusco.com/home.html


El Encuentro
Dit restaurantje vond ik per ongeluk. Het is geen vegan restaurant, maar wel vegetarisch en ze weten heel goed wat veganisme is. Het voelt aan als een knus tentje en het heeft wat weg van een wintersport restaurant vond ik, misschien door het vele hout. Ook geschikt voor als je geen zin hebt om uitgebreid te tafelen, want de service is supersnel. De bediening spreekt geen Engels, maar je kunt prima Google Translate gebruiken en gewoon wijzen.
Het is een lokaal tentje met lokale gerechten en ook lokale prijzen. Zo betaalde ik voor een menu met soep, thee, hoofdgerecht en salade omgerekend €3,10. Daarvan zou ik de boodschappen niet eens kunnen doen! Het was ook nog eens echt heel lekker. Een soepje met sesam en quinoa (en veel groenten), saladebar met zowel rauwe als geroosterde groenten en een stoofpotje met bonen en veel groenten. Ik ben er later nog eens terug gekomen voor een vegan burger en die was ook superlekker (en goedkoop).
Let op: er zijn 2 vegetarische restaurants El Encuentro. Geen idee of ze van dezelfde eigenaar zijn. Dit is de link voor de plek waar ik ben geweest:
https://maps.app.goo.gl/67NVSCqpUfhR5rSc9


Parada Vegana
Dit restaurant zat vlakbij m’n huis, maar op een van de laatste dagen kwam ik er pas aan toe om deze plek te bezoeken. Het zit in een straat parallel aan een grotere winkelstraat, maar het is er relatief rustig. Op het binnenplein bruist het. Het thema is fietsen denk ik, want overal hangen fietsen aan de muur of zijn er items gemaakt met fiets accessoires. Er hangt een fijne sfeer en de bediening is super vriendelijk.
Als ik niet kan kiezen (wat vaak gebeurt in vegan plekken, omdat ik niet gewend ben om zoveel keuze te hebben), kijk ik vaak naar het dagmenu. Dit scheelt keuzestress, maar is ook een hele voordelige keuze en geeft je de kans om verschillende gerechten te proberen. Ik dacht eerst dat het 20 soles (€5,17) was voor een menu, maar blijkbaar was het 12 soles (€3,10). Allebei spotgoedkoop, maar dit was dan een meevallertje! Het was wederom een soepje, thee en groot hoofdgerecht met seitan, aardappel en groenten. Wederom simpel maar super lekker klaargemaakt met de lokale ingrediënten. Ik genoot ook van mijn haver cappu in het zonnetje. Heerlijk!


Chia
Eén restaurant stond nog open: award-winning vegan restaurant Chia. Het restaurant zit in een straat waar toevallig ook carnaval was, dus we kregen meteen een concert! Lekker centraal gelegen dus en ook mogelijk om plaats te nemen zonder reservering. De bediening is heel attent, denkt goed mee en werkt snel.
Normaliter ga ik gewoon voor 1 drankje en een hoofdgerecht, maar bij Chia gingen we all out. We deelden een voorgerecht en kozen allebei een hoofdgerecht. Zo deelden we de vegan tapas, zodat we niet hoefden te kiezen. Het werd geserveerd op een mooi bord en vooral de chips met sausje waren onze favoriet. Daarna deelden we de ravioli en vegan chicarron burger. Zelfs mijn Italiaanse tafelgenootje keurde de ravioli goed! Toetje paste er niet meer bij, maar de verse theetjes waren wel heerlijk.
https://www.instagram.com/chiavegankitchen


Nog meer vegan hotspots in Cuzco!
Cuzco kent nog veel meer vegan plekken. Google Maps en Happycow gaven me nog veeeel meer opties. Ik ging wel nog naar Vida Vegan, omdat ik erlangs liep, voor watermeloen kombucha en vegan chocolademousse. Ze hadden ook vegan pisco sour (normaal zit daar eiwit in). En ik at even snel een heerlijke spring roll bij El Jardin.
Er waren dus echt nog veel meer plekken, dus Google gerust! Hou er rekening mee dat de websites vaak niet bijgehouden worden, dus je kunt het beste gewoon even langs gaan. Kans dat je voor een dichte deur staat, maar grotere kans dat je een heerlijke, verse, betaalbare maaltijd staat te wachten. Enjoy!
Hi! Mijn naam is Ninarosa (dat is één naam, ja) en ik heb intense liefde voor de zon, mooie reizen, lekker (vegan) eten, hotspots ontdekken, wijn, vrienden en sport. En laat ik nu net het geluk hebben dat ik over al die onderwerpen mag schrijven voor Eat Live Travel! Momenteel woon in Scheveningen (Den Haag) en werk ik als freelance communicatieadviseur, copywriter en business coach. Maar eigenlijk ben ik zo vaak als het kan in het buitenland! 😉
ziet er echt heerlijk uit.
Ziet er echt goeie restaurant uit.
Jaaa klopt, leuk!
Ik heb mij nog nooit in Peru verdiept, maar de lokale keuken ziet er in ieder geval erg lekker en kleurrijk uit!
Leuk om te horen, jaaaa dat klopt, alle groenten en fruit hebben zulke mooie kleuren hier!