Van Abbot Kinney’s ontvingen we hun befaamde kokosyoghurt. Een heerlijke zuivelvrije variant van yoghurt gemaakt van kokosmelk en plantaardige yoghurtbacteriën. Ik besloot om de kokosyoghurt te verwerken in een cake. Dat resulteerde in een kokosyoghurtcake met gember en citroen. Ik ben dol op frisse yoghurtcake, maar was verrast door het effect van de kokosyoghurt. De gember en citroen versterken het verfrissende effect van deze kokosyoghurt cake nog eens extra.
Food for thought
Producten van Abbot Kinney’s zijn naast onweerstaanbaar lekker, ook nog eens razend gezond! Er worden alleen échte natuurlijke ingredienten gebruikt. Je vindt geen toegevoegde suikers, zoetstoffen en conserveringsmiddelen in hun producten. Plusplus in onze ogen. Wij mochten de Kokosstart Mango en Kokosstart Naturel proberen. Deze yoghurt wordt gemaakt van kokosmelk die wordt gefermenteerd met plantaardige yoghurtbacteriën. De yoghurt bestaat voor 98% uit kokosmelk en bestaat maar uit vier ingrediënten. Daarnaast is het vrij van toegevoegde suiker en conserveringsmiddelen. De kokosyoghurt is verrassend fris, heeft daarnaast een heerlijk dikke structuur en proeft het, surprise, echt heel erg naar kokos. Echte kokos die niet van een aroma afkomstig is! De Kokosstart Mango bevat daarnaast op de bodem een heerlijke mango puree.
Eerlijk
Bij Abbot Kinney’s proberen zij de kokosnoten zo min mogelijk te behandelen met milieubelastende middelen en methoden, maar naast de reguliere versie heeft Abbot en Kinney’s ook een biologische lijn. Echter wordt er alleen kokosmelkmelk gebruikt van plantages waar werknemers onder goede werkomstandigheden werken.
NODIG:
- 100 gram speltmeel
- 125 gram speltbloem
- 2 eieren
- 1 citroen
- 140 gram kokos yoghurt (Abbot Kinney’s)
- 6 eetlepels kokosolie
- 5 eetlepels honing of agavesiroop
- 3 eetlepels kokosbloesemsuiker
- 2 theelepels bakpoeder
- 1/2 theelepel vanillepoeder of merg van 1 vanillestokje
- 1/4 theelepel fijngemalen nootmuskaat
- 2 theelepels kaneel
- 2 theelepels vers geraspte gember
- Snuf zout
HOE:
- Verwarm de oven voor op 160 graden.
- Smelt de kokosolie en laat deze even afkoelen.
- Was de schil van de citroen en rasp deze in een kom. Pers de citroen uit en voeg het sap bij de rasp. Rasp de gember en roer er doorheen.
- Voeg nu de agavesiroop of honing, eieren, kokosyoghurt en de vanille toe aan de kom. Voeg ook de kokosolie toe en meng goed door elkaar.
- Meng het speltmeel, speltbloem, bakpoeder, zout, kokosbloesemsuiker en nootmuskaat in een andere kom door elkaar. Voeg dit in delen bij het kokosyoghurt-mengsel en mix met een mixer tot er een glad beslag ontstaat.
- Doe het beslag in een ingevet bakblik en bak de cake in ongeveer 50-60 minuten gaar. Laat de kokosyoghurt cake met gember en citroen goed afkoelen voor je hem aansnijdt.
Liefs,
Robin
* Dit is een gesponsord artikel
Gek op cake? Probeer dan ook onze smeuige appel-peercake of courgettecake.
Welke agavesiroop, want die staat niet bij de lijst van Ingrediënten en ook vind ik niet meer de kolosbloesemsuiker terug in hoe je het maakt. Vanille poeder is plotseling vanillestokje geworden, wat is het verschil?
Met vriendelijke groet,
Marcel Peña
Ha Marcel, bedankt voor je oplettendheid! Ik heb het recept aangepast, en de onjuistheden eruit gehaald. Je kunt vanillepoeder of het merg van 1 vanillestokje gebruiken. Groetjes, Robin
Hoe erg smaakt deze cake naar kokos? Het recept lijkt me lekker, maar ik hou totaal neit van de smaak van kokos
Yes, ik zou ‘em dan niet maken. Hij smaakt wel licht naar kokos, maar als je er helemaal niet van houdt, zou ik een recept zonder maken.